KomunikatyLiniePrzystankiMapaPlan miastaTaryfa opłatOferta pracyKontakt
Linie autobusowe dzienne
1234678121417

Komunikaty

04.11.2021

Zmiana rozkładu jazdy od 15.11.2021r.

Informujemy, że od dnia 15-go listopada 2021r. w związku z remontem wiaduktu w ciągu ul. Mostowej zmieni się trasa przejazdu autobusów linii 4 i 6 oraz częściowo ich rozkład jazdy na odcinku Dworzec – Os. Staszica.
Autobusy L-4 z Czyżykowa będą dojeżdżały tylko do pętli usytuowanej na ul. Czatkowskiej / Stankiewicza i w kierunku powrotnym do Czyżykowa tą samą trasą.
Autobusy L-6 będą kursowały tylko na odcinku Dworzec – Pętla Czatkowska / Stankiewicza przez ul. Malinowska, w kierunku powrotnym tą samą trasą.
Szczegółowe rozkłady jazdy wszystkich autobusów dostępne są także w aplikacji mobilnej „mybus online” oraz w dużej gablocie na terenie Transportowego Węzła Integracyjnego.

06.09.2021

Zmiana taryfy opłat

Pragniemy poinformować, że wprowadzone zostały nowe ceny za przejazdy komunikacją miejską w Tczewie na podstawie karty elektronicznej. Podwyżka cen dotyczy wyłącznie osób spoza miasta Tczewa. Ceny biletów papierowych oraz ceny przejazdów na podstawie karty mieszkańca pozostają bez zmian. Osoby zameldowane w Tczewie zachęcamy do odbioru kart mieszkańca.

03.12.2020

Bilety komunikacji autobusowej w Tczewie kupisz w aplikacji mPayBilety komunikacji autobusowej w Tczewie kupisz w aplikacji mPay
Od 1 grudnia pasażerowie komunikacji miejskiej w Tczewie szybko i wygodnie opłacą przejazd autobusem w aplikacji mobilnej mPay. Można ją pobrać bezpłatnie na telefon w kilka sekund za pośrednictwem: Google Play, App Store i Huawei App Gallery.

Jak zapłacić za bilet w aplikacji mPay?
Krok 1:
wyszukaj aplikację mPay w sklepie Google Play, App Store lub Huawei App Gallery i zainstaluj na swoim telefonie,
Krok 2:
stwórz swoje osobiste konto, które pozwoli Ci korzystać z wielu pomocnych na co dzień funkcjonalności dostępnych w aplikacji.
Krok 3:
wejdź w zakładkę „Moje finanse” i zadbaj o środki, by móc regulować należności; w aplikacji można wybierać spośród trzech źródeł płatności: przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza, karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass
Krok 4:
w zakładce „Produkty i usługi” kliknij w kafelek „Komunikacja miejska” – tam krok po kroku dowiesz się jak zrealizować transakcję.
Krok 5:
korzystaj na co dzień z wygodnych płatności za bilety.

Zachęcamy do prostej i bezpiecznej regulacji należności za przejazd
Właścicielem aplikacji, w której kupimy jednorazowe bilety komunikacji miejskiej w Tczewie, jest mPay – najstarszy na polskim rynku dostawca rozwiązań dla płatności mobilnych. To zarówno gwarancja bezpieczeństwa, jak i rozwiązań skoncentrowanych przede wszystkim na potrzebach klienta.Dodatkowe korzyści z posiadania aplikacji mPay
Aplikacja mPay to wielofunkcyjne narzędzie, które ułatwia codzienne płatności. Oprócz zakupu biletów komunikacji miejskiej, mowa m.in. o: doładowaniu telefonu lub gry, możliwości opłacenia dostępu do serwisów filmowych i muzycznych, opcji nadania przesyłki kurierem czy zakupie vouchera na prezent. W tym samym miejscu otrzymamy dostęp do pierwszej na rynku multiwyszukiwarki połączeń kolejowo-autokarowych, która wskaże najtańsze i najdogodniejsze czasowo połączenie kolejowe, autokarowe lub łączone. Należność za bilet na całą trasę uregulujemy w aplikacji.

10.06.2019

Komunikacja miejska w Tczewie od 1 lipca 2019 r.

Miło nam poinformować, że od 1 lipca 2019 r. obsługę komunikacji miejskiej w Tczewie zapewni firma Przewozy Autobusowe GRYF sp. z o.o. sp.k. Na trasach pojawią się nowe, młodsze autobusy uznanych marek: MAN, Mercedes i Solaris. Zdecydowaną większość z nich stanowić będą autobusy standardowe 12-metrowe, co powinno wyraźnie zmniejszyć zatłoczenie w pojazdach. Od 1 września 2019 r. na trasę wyjedzie również pierwszy w historii tczewskiej komunikacji autobus przegubowy, który skierowany zostanie na najbardziej obciążone linie 3 i 4. Nowe autobusy łatwo będzie można poznać po nowym czerwono-kremowym malowaniu, jednakowym dla wszystkich pojazdów. Ponadto autobusy wyposażone będą w komplet wyświetlaczy kierunkowych, monitoring wizyjny rejestrujący obraz w środku jak i na zewnątrz pojazdu, a wybrane wozy również w klimatyzację.

We wszystkich pojazdach zainstalowane zostaną również nowe urządzenia do obsługi elektronicznej karty miejskiej zintegrowane z kasownikami biletów papierowych. Zasada działania karty miejskiej pozostaje niezmieniona tzn. pasażer ma obowiązek przyłożyć kartę miejską przy wejściu i wyjściu z autobusu celem prawidłowego naliczenia opłaty za przejazd. Nie zmieni się również cennik opłat za przejazdy tczewską komunikacją miejską oraz zasady taryfowe. Aby jednak móc korzystać z systemu biletu elektronicznego należy wymienić dotychczasową kartą miejską na nową – dla wszystkich dotychczasowych Klientów mamy już przygotowane nowe karty, które od 17 czerwca 2019 r. można odbierać w Punkcie Karty Miejskiej przy ul. Dworcowej (zachęcamy do stawienia się po odbiór możliwie jak najszybciej celem uniknięcia kolejek). Następnie nową kartę miejską trzeba będzie doładować wybraną według uznania kwotą w dotychczasowych punktach doładowań. Po 1 lipca 2019 r. przestaną obowiązywać stare karty miejskie jak również dotychczasowe bilety papierowe – korzystanie z nich traktowane będzie jako przejazd bez biletu. Niewykorzystane środki ze starych kart miejskich zwracane będą w Punkcie Karty Miejskiej.

Wszelkie uwagi i sugestie kierować można mailowo na adres: biuro@gryf.kartuzy.com.pl.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług.

P.A. GRYF