KomunikatyLiniePrzystankiMapaPlan miastaTaryfa opłatOferta pracyKontakt
Linie autobusowe dzienne
1234678121417

Komunikaty

02.10.2019

Instrukcja odnośnie używania kasowników w autobusach

Uprzejmie informujemy, że system Karty Miejskiej w Tczewie działa w taki sposób, że każda osobista karta jest spersonalizowana i ma nadany status karty normalnej lub ulgowej. Aby pobrana została właściwa opłata należy jedynie odczytać kartę przy wejściu i wyjściu z autobusu. Nie ma konieczności naciskania jakichkolwiek przycisków na kasownikach – są one zasadniczo nieaktywne. Za pomocą przycisków można jedynie sprawdzić saldo konta karty tzn. ile pieniędzy znajduje się załadowanych na karcie. Zwracamy uwagę, że po sprawdzeniu salda, jeżeli chcemy pobrać opłatę, należy odczekać kilka sekund i ponownie zbliżyć kartę do czytnika.
Informujemy również, że uprawnienia do przejazdów ulgowych dla dzieci i młodzieży są zapisane na karcie do 18. roku życia. Powyżej 18. roku życia uprawnienie to jest przyznawane do daty ważności stosownej legitymacji (uczniowskiej lub studenckiej). Oznacza to, że z reguły co roku należy udać się do punktu obsługi karty miejskiej celem aktualizacji uprawnienia do ulgi. W przeciwnym razie karta automatycznie przejdzie w tryb karty normalnej i pobierane będą opłaty w cenie biletu pełnopłatnego.
W przypadku innych problemów z obsługą karty miejskiej lub wątpliwości odnośnie sposobu naliczania opłat, prosimy o kontakt z biurem obsługi Karty Miejskiej. Tam też rozpatrywane są wszelkie reklamacje.

27.08.2019

Zmiany rozkładów jazdy od 01.09.2019 r.

W związku z zakończeniem wakacji szkolnych, od dnia 01.09.2019 r. wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy zakładający zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów na większości linii w dni powszednie. Przywrócone zostanie również kursowanie linii szkolnej nr 14. Nowe rozkłady jazdy dostępne są już na naszej stronie internetowej.

10.06.2019

Komunikacja miejska w Tczewie od 1 lipca 2019 r.

Miło nam poinformować, że od 1 lipca 2019 r. obsługę komunikacji miejskiej w Tczewie zapewni firma Przewozy Autobusowe GRYF sp. z o.o. sp.k. Na trasach pojawią się nowe, młodsze autobusy uznanych marek: MAN, Mercedes i Solaris. Zdecydowaną większość z nich stanowić będą autobusy standardowe 12-metrowe, co powinno wyraźnie zmniejszyć zatłoczenie w pojazdach. Od 1 września 2019 r. na trasę wyjedzie również pierwszy w historii tczewskiej komunikacji autobus przegubowy, który skierowany zostanie na najbardziej obciążone linie 3 i 4. Nowe autobusy łatwo będzie można poznać po nowym czerwono-kremowym malowaniu, jednakowym dla wszystkich pojazdów. Ponadto autobusy wyposażone będą w komplet wyświetlaczy kierunkowych, monitoring wizyjny rejestrujący obraz w środku jak i na zewnątrz pojazdu, a wybrane wozy również w klimatyzację.

We wszystkich pojazdach zainstalowane zostaną również nowe urządzenia do obsługi elektronicznej karty miejskiej zintegrowane z kasownikami biletów papierowych. Zasada działania karty miejskiej pozostaje niezmieniona tzn. pasażer ma obowiązek przyłożyć kartę miejską przy wejściu i wyjściu z autobusu celem prawidłowego naliczenia opłaty za przejazd. Nie zmieni się również cennik opłat za przejazdy tczewską komunikacją miejską oraz zasady taryfowe. Aby jednak móc korzystać z systemu biletu elektronicznego należy wymienić dotychczasową kartą miejską na nową – dla wszystkich dotychczasowych Klientów mamy już przygotowane nowe karty, które od 17 czerwca 2019 r. można odbierać w Punkcie Karty Miejskiej przy ul. Dworcowej (zachęcamy do stawienia się po odbiór możliwie jak najszybciej celem uniknięcia kolejek). Następnie nową kartę miejską trzeba będzie doładować wybraną według uznania kwotą w dotychczasowych punktach doładowań. Po 1 lipca 2019 r. przestaną obowiązywać stare karty miejskie jak również dotychczasowe bilety papierowe – korzystanie z nich traktowane będzie jako przejazd bez biletu. Niewykorzystane środki ze starych kart miejskich zwracane będą w Punkcie Karty Miejskiej.

Wszelkie uwagi i sugestie kierować można mailowo na adres: biuro@gryf.kartuzy.com.pl.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług.

P.A. GRYF