KomunikatyLiniePrzystankiMapaPlan miastaTaryfa opłatOferta pracyKontakt
Linie autobusowe dzienne
1234678121417

Komunikaty

05.12.2022

Zmiana rozkładu jazdy od 11 grudnia 2022 r.

Od 11 grudnia 2022 r. wprowadzone zostają nowe rozkłady jazdy na liniach autobusowych w Tczewie.

03.12.2020

Bilety komunikacji autobusowej w Tczewie kupisz w aplikacji mPay

Bilety komunikacji autobusowej w Tczewie kupisz w aplikacji mPay
Od 1 grudnia pasażerowie komunikacji miejskiej w Tczewie szybko i wygodnie opłacą przejazd autobusem w aplikacji mobilnej mPay. Można ją pobrać bezpłatnie na telefon w kilka sekund za pośrednictwem: Google Play, App Store i Huawei App Gallery.

Jak zapłacić za bilet w aplikacji mPay?
Krok 1:
wyszukaj aplikację mPay w sklepie Google Play, App Store lub Huawei App Gallery i zainstaluj na swoim telefonie,
Krok 2:
stwórz swoje osobiste konto, które pozwoli Ci korzystać z wielu pomocnych na co dzień funkcjonalności dostępnych w aplikacji.
Krok 3:
wejdź w zakładkę „Moje finanse” i zadbaj o środki, by móc regulować należności; w aplikacji można wybierać spośród trzech źródeł płatności: przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza, karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass
Krok 4:
w zakładce „Produkty i usługi” kliknij w kafelek „Komunikacja miejska” – tam krok po kroku dowiesz się jak zrealizować transakcję.
Krok 5:
korzystaj na co dzień z wygodnych płatności za bilety.

Zachęcamy do prostej i bezpiecznej regulacji należności za przejazd
Właścicielem aplikacji, w której kupimy jednorazowe bilety komunikacji miejskiej w Tczewie, jest mPay – najstarszy na polskim rynku dostawca rozwiązań dla płatności mobilnych. To zarówno gwarancja bezpieczeństwa, jak i rozwiązań skoncentrowanych przede wszystkim na potrzebach klienta.Dodatkowe korzyści z posiadania aplikacji mPay
Aplikacja mPay to wielofunkcyjne narzędzie, które ułatwia codzienne płatności. Oprócz zakupu biletów komunikacji miejskiej, mowa m.in. o: doładowaniu telefonu lub gry, możliwości opłacenia dostępu do serwisów filmowych i muzycznych, opcji nadania przesyłki kurierem czy zakupie vouchera na prezent. W tym samym miejscu otrzymamy dostęp do pierwszej na rynku multiwyszukiwarki połączeń kolejowo-autokarowych, która wskaże najtańsze i najdogodniejsze czasowo połączenie kolejowe, autokarowe lub łączone. Należność za bilet na całą trasę uregulujemy w aplikacji.10.06.2019

Komunikacja miejska w Tczewie od 1 lipca 2019 r.

Miło nam poinformować, że od 1 lipca 2019 r. obsługę komunikacji miejskiej w Tczewie zapewni firma Przewozy Autobusowe GRYF sp. z o.o. sp.k. Na trasach pojawią się nowe, młodsze autobusy uznanych marek: MAN, Mercedes i Solaris. Zdecydowaną większość z nich stanowić będą autobusy standardowe 12-metrowe, co powinno wyraźnie zmniejszyć zatłoczenie w pojazdach. Od 1 września 2019 r. na trasę wyjedzie również pierwszy w historii tczewskiej komunikacji autobus przegubowy, który skierowany zostanie na najbardziej obciążone linie 3 i 4. Nowe autobusy łatwo będzie można poznać po nowym czerwono-kremowym malowaniu, jednakowym dla wszystkich pojazdów. Ponadto autobusy wyposażone będą w komplet wyświetlaczy kierunkowych, monitoring wizyjny rejestrujący obraz w środku jak i na zewnątrz pojazdu, a wybrane wozy również w klimatyzację.

We wszystkich pojazdach zainstalowane zostaną również nowe urządzenia do obsługi elektronicznej karty miejskiej zintegrowane z kasownikami biletów papierowych. Zasada działania karty miejskiej pozostaje niezmieniona tzn. pasażer ma obowiązek przyłożyć kartę miejską przy wejściu i wyjściu z autobusu celem prawidłowego naliczenia opłaty za przejazd. Nie zmieni się również cennik opłat za przejazdy tczewską komunikacją miejską oraz zasady taryfowe. Aby jednak móc korzystać z systemu biletu elektronicznego należy wymienić dotychczasową kartą miejską na nową – dla wszystkich dotychczasowych Klientów mamy już przygotowane nowe karty, które od 17 czerwca 2019 r. można odbierać w Punkcie Karty Miejskiej przy ul. Dworcowej (zachęcamy do stawienia się po odbiór możliwie jak najszybciej celem uniknięcia kolejek). Następnie nową kartę miejską trzeba będzie doładować wybraną według uznania kwotą w dotychczasowych punktach doładowań. Po 1 lipca 2019 r. przestaną obowiązywać stare karty miejskie jak również dotychczasowe bilety papierowe – korzystanie z nich traktowane będzie jako przejazd bez biletu. Niewykorzystane środki ze starych kart miejskich zwracane będą w Punkcie Karty Miejskiej.

Wszelkie uwagi i sugestie kierować można mailowo na adres: biuro@gryf.kartuzy.com.pl.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług.

P.A. GRYF